🙏Поспілкувався зі службою “Довіра” Державної прикордонної служби України, з приводу можливості виїзду, в’їзду на територію України і станом на 05.01.2021 мені повідомили наступне.
👆Фактично всі особи мають право, з дотриманням умов виїзду та правил перетинання державного кордону України, покинути територію України через відкриті пункти пропуску. З переліком пунктів пропуску можливо ознайомитись за посиланнями:
https://dpsu.gov.ua/ua/1597924866-De-i-yak-mozhna-peretnuti-derzhavniy-kordon-Ukraini/
👆На сьогодні тимчасове обмеження права особи на виїзд з України приймається Державною прикордонною службою України до виконання у разі:
– отримання відповідного рішення (ухвали, постанови) суду;
– наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці – вмотивованою постановою державного виконавця винесеної в АСВП з використанням КЕП.
👆Стосовно іноземців, які перевищили терміни тимчасового перебування в Україні – рекомендуємо ознайомитись з інформацією за посиланнями:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/259-2020-%D0%BF/print
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20#Text
Водночас перебіг тимчасового перебування не зупинявся.
👆Щодо в’їзду в Україну в період дії карантину
👌Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.
З 00 год. 00 хв. 28 вересня 2020 р. пропуск іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється у штатному режимі (обмеження які були раніше встановлені та діяли в період з 00 год. 00 хв. 28 серпня 2020 р. до 00 год. 00 хв. 28 вересня 2020 р. – скасовані).
Водночас, іноземці та особи без громадянства, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією — партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на строк перебування в Україні.
Поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування може бути пред’явлений представникам Державної прикордонної служби України у будь якому вигляді (оригінал, ксерокопія/фотокопія або в електронному вигляді на мобільних пристроях).
Не вимагається даний поліс (свідоцтво, сертифікат):
– у громадян України;
– у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;
– у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;
– у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
– членів екіпажів морських та річкових суден;
– у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України.
У разі відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату), уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні державного кордону іноземцю та особі без громадянства.
У разі виникнення будь-яких інших питань пов’язаних з вимогами до цих полісів (свідоцтв, сертифікатів) рекомендуємо звертатися до МОЗ України або ознайомитись з інформацією на інформаційному порталі https://visitukraine.today/ua.
👆Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1238 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), самоізоляції підлягають особи, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19.
Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):
особи, які не досягли 12 років;
особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
особи, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;
водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
інструктори збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.
👆Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома» (далі – мобільний додаток). У додатку можна зареєструватись з номеру мобільного оператора будь-якої країни. Номер телефону вводиться у форматі – міжнародний префікс «+», код країни, код оператора, номер.
У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.
Строк самоізоляції становить 14 днів.
👆З переліком держав із значним поширенням COVID-19, який формується МОЗ України та переглядається кожні 7 днів, можливо самостійно ознайомлюватись за посиланням https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov
👆Для осіб у яких є питання щодо ТОТУ Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим
На період дії карантину забороняється перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.
У разі відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату) у іноземців та осіб без громадянства, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні контрольних пунктів в’їзду-виїзду.
📌Щодо АР Крим – з 28.08.2020 пропуск осіб через контрольні пункти в’їзду-виїзду здійснюється у штатному режимі (обмеження які були раніше встановлені та діяли з 8 по 28 серпня – скасовані).
На сьогодні питання перетинання адміністративної межі визначено Порядком в’їзду на тимчасову окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367: https://zakon.rada.gov.ua/go/367-2015-%D0%BF
В’їзд громадян України на ТОТ та виїзд з неї можливий через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак» на автомобілі чи пішки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а саме:
1) паспорта громадянина України (у вигляді книжечки зразку 1992 року або у вигляді ID-картки зразку 2015 року);
2) паспорта громадянина України для виїзду за кордон (не біометричного та біометричного);
3) тимчасового посвідчення громадянина України
4) дипломатичного паспорта
5) службового паспорта
6) посвідчення особи моряка
7) посвідчення члена екіпажу
Звертаємо увагу на можливі проблеми, які можуть виникати безпосередньо під час в’їзду до ТОТУ АР Крим та проходження контролю органів держави-окупанта.
В’їзд на тимчасово окуповану територію України іноземців та осіб без громадянства та виїзд з неї здійснюються за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.
📍Щодо ОРДЛО – пропуск осіб через лінію зіткнення здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду (далі – КПВВ), «Мар’їнка», «Майорське», «Новотроїцьке», «Гнутове», «Станиця – Луганська», «Золоте», «Щастя» .
На сьогодні процедура перетинання лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях визначена Порядком в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 815:
https://zakon.rada.gov.ua/go/815-2019-%D0%BF
Відповідно до вказаної Постанови, режим функціонування КПВВ, встановлюється Командувачем об’єднаних сил, а також за рішенням Командувача об’єднаних сил у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у випадках, передбачених законодавством, можуть встановлюватися додаткові обмеження та/або заборони переміщення осіб, не залучених до проведення таких заходів, транспортних засобів та товарів.
У зв’язку з цим будь-які питання щодо режиму роботи КПВВ не належать до компетенції Державної прикордонної служби України, у зв’язку з чим рекомендуємо звертатися до штабу ООС Збройних сил України МО України (тел. 0-800-500-410, www.mil.gov.ua та e-mail: call-center_ZSU@mil.gov.ua)
📍Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1238 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), самоізоляції підлягають особи, які прибувають з ТОТУ у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя.
Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):
особи, які не досягли 12 років;
працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;
особи, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
один з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників, який супроводжує особу, яка має намір вступити до закладу освіти або є здобувачем освіти, яка навчається в закладі освіти на контрольованій українською владою території.
Особи, які прибувають з ТОТУ, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома» (далі – мобільний додаток). У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.
Строк самоізоляції становить 14 днів.
👆Щодо припинення самоізоляції/обсервації
Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду з ТОТУ припиняється:
у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону або КПВВ з ТОТУ;
автоматично після закінчення строку самоізоляції або з інших підстав, установлених відповідною постановою.
На сьогодні тестування на COVID-19 здійснюється не на території пункту пропуску та не на території КПВВ. У зв’язку з цим, питання щодо тестування на COVID-19 не належить до компетенції Державної прикордонної служби України.
Також, з певною інформацією можливо ознайомитись за посиланнями:
👆Щодо можливих інших питань пов’язаних з виконанням положень карантину за межами пунктів пропуску чи контрольних пунктів в’їзду-виїзду – ці питання не належать до компетенції Державної прикордонної служби України.
👆Рекомендуємо звертатися до:
МОЗ України (https://moz.gov.ua/) – тел. 0-800-602-019;
Центру громадського здоров’я України (https://www.phc.org.ua/) – тел. 0-800-505-840;
Національної поліції України (https://www.npu.gov.ua/) – тел. 0-800-500-202 (щодо дотримання режиму карантину);
Міністерства цифрової трансформації України (https://thedigital.gov.ua/
https://chat.diia.gov.ua) – тел. (044)207-17-48 (щодо роботи безпосередньо додатку «Вдома»);
«Урядового контактного центру» (https://ukc.gov.ua/dlya-rozdilu-pro-tsentr/dlya-gromadyan-za-kordonom/) – тел. 1545.
👆Транзит
Транзит (походить від латинського слова transitus, що в перекладі означає проходження) – це, в розумінні проїзд осіб або перевезення вантажів з однієї країни в іншу через проміжну країну.
Також під транзитом розуміють перевезення чи проїзд через пункт, який є проміжним між пунктом відправлення та пунктом призначення.
Не є транзитним слідуванням особи, яка підлягає самоізоляції, із-за кордону до тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та Автономної Республіки Крим.
Не є транзитним слідуванням особи з тимчасово окупованих територій у Донецькій і Луганській областях та з Автономної Республіки Крим – за кордон.
У разі прямування особою через територію України транзитом та пред’явлення документів, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб – самоізоляція/обсервація стосовно особи не застосовується.
У разі прибуття (на момент перетинання державного кордону України) з держави із не значним поширенням COVID-19 тобто з країни «зеленої» зони, без перебування на території держав із значним поширенням COVID-19 або прямування через таку країну «червоної» зони – особа не підлягаєте карантинним обмеженням.
У разі якщо особа прямує літаком з країни «зеленої» зони, транзитом через «транзитну зону/транзитний зал» країни «червоно» зони та в подальшому прибуває літаком в Україну – особа не підлягаєте карантинним обмеженням, оскільки юридично така особа не перебувала на території держави «червоної» зони.
У разі якщо особа виїхала з території країни «зеленої» зони але слідувала транзитом суходолом (наземним транспортом) через територію країни «червоної» зони – особа підлягаєте карантинним обмеженням у зв’язку з перетином державного кордону з держави із значним поширенням COVID-19.
👆Щодо можливості виїзду громадян України за кордон
Пропуск через державний кордон України громадян України співробітниками Державної прикордонної служби України здійснюється за дійсними документами, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.
Водночас, порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а у зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, можуть бути введені і додаткові обмеження, які можуть діяти і на сьогодні.
З метою уникнення непорозумінь за кордоном рекомендуємо попередньо ознайомитись з певною інформацією за посиланнями:
https://visitukraine.today/departure/ua
У зв’язку з вищевказаною застережною інформацією щодо можливих додаткових вимог до умов в’їзду та пропуску на територію іноземної держави – рекомендуємо звертатися до уповноважених органів відповідної держави запланованого в’їзду чи транзитного проїзду.
У разі запровадження Урядом України змін пов’язаних з роботою пунктів пропуску, умовами пропуску через державний кордон – інформація з питань і в межах компетенції Державної прикордонної служби України офіційно оприлюднюється на офіційному сайті служби https://dpsu.gov.ua/, сторінці служби у «Facebook» та у додатку Telegram (DPSUkr).
В подальшому:
1) для отримання консультацій з використанням електронної пошти в режимі on-line (відповідь надається в термін до трьох робочих діб і не з *.RU) – рекомендуємо використовувати dovira@dpsu.gov.ua
2) для звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян» з використанням електронної пошти (відповідь надається в термін передбачені Законом і не з *.RU) – рекомендуємо використовувати zvernennia@dpsu.gov.ua
3) для офіційного листування/запити з використанням електронної пошти – рекомендуємо використовувати adpsu@dpsu.gov.ua
Служба «Довіра» Державної прикордонної служби України
+38(044)527-63-63 (цілодобово із за кордону)
1598 (цілодобово для безкоштовних дзвінків на території України)
0-800-21-88-08 (цілодобово для безкоштовних дзвінків на території України)